piątek, 13 maja 2016

Czy Internety należą do kotów? CZ.1

Koty oraz życie codzienne ich posiadaczy to jedne z bardziej popularnych treści publikowanych w Internecie, a hasło „Co ja paczę” jest dzisiaj przez wielu używane również poza wirtualnymi społecznościami. Co więcej, wielokrotnie stawało się inspiracją w tworzeniu innych, alternatywnych haseł, typu „Co ja szczelam”, „Co ja fprowadzam”, „Co ja ucze” i innych. Interesujący jest fakt, iż znany w Polsce „paczający” kot nie był prekursorem w tworzeniu memów z kotami w roli głównej.



Hasło „Co ja pacze” wyrażać miało zdziwienie użytkowników treściami zawartymi w Internecie, szczególnie tymi o najniższych walorach intelektualnych i poznawczych. Wizerunek Helii Peppercats wykorzystano nie tylko w tworzeniu polskiego odpowiednika „Stare cat”, ale także do muzycznych klipów, skierowanych głównie do kocich fanatyków.



Kolejnym kotem, którego wizerunek podbił Internet, stał się niewątpliwie Grumpy Cat, czyli cierpiąca na osteochondrodysplazję kotka Tardar Sauce. Swój przydomek zawdzięcza specyficznemu wyrazowi pyszczka, przypominającemu wieczne niezadowolenie. Nadzwyczajny wygląd kotki spowodował, iż stała się tematem memów internetowych i szybko zyskała sławę godną ludzkich celebrytów. Jej oficjalne konto na Facebooku obserwuje ponad 8,7 miliona użytkowników, a konto na Instagramie śledzi 1,5 miliona.



Gwałtowna sława, spowodowała, iż jej wizerunek w szybkim tempie zaczęto wykorzystywać do tworzenia internetowych memów oraz filmików.




Poza wykorzystywaniem realnego wyglądu, Grumpy Cat doczekał się również swojej rysunkowej wersji:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis usycha z tęsknoty za Twoim komentarzem.