Emotikon pochodzi od słowa z języka angielskiego "emotion"-emocja, i "icon"-obraz. Najpopularniejszym symbolem jest uśmiech składający się z dwukropka, niekoniecznie z myślnika oraz z nawiasu.
Należy podkreślić, że komunikując się na odległość trudno wyczytać emocje drugiej osoby, jest zbyt trudne. Dlatego używając emotek można wyrazić różnorodne reakcje. Elektroniczne buźki nie tylko uzupełniają się, ale wprowadzają nowy sposób określania emocji. W każdej kulturze mamy do czynienia z sześcioma podstawowymi emocjami, są to: gniew, radość, wstręt, zaskoczenie, strach oraz smutek.
Żyjemy w XXI wieku, gdzie, trudniej rozmawia się na żywo. Ukrywamy swoje emocje, wolimy odpisać na wiadomość niż spotkać się na kawę i spędzić wspólnie czas. Komunikacja w social media potrzebuje natychmiastowej reakcji-komentarze z buźkami, gdy dodaje się zdjęcie na portalach społecznościowych emotka wyraża więcej niż tysiąc słów.
Trzeba pamiętać, że internet wykształcił emotki, po to, aby błyskawicznie zrozumieć intencje rozmówców. Większość osób uważa, że elektroniczne buźki to język uniwersalny, ale emotikony to podręczny kod, który przyspiesza interpretację i komunikację.
Źródło: Raport Emoji
Jaka jest Wasza ulubiona emotka? :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Ten wpis usycha z tęsknoty za Twoim komentarzem.