wtorek, 4 kwietnia 2017

Aktywni w social media

Obecność w mediach społecznościowych to niewątpliwie klucz do sukcesu. Jest to także jeden z niezbędnych elementów biznesu, który pozwala na aktywny przepływ informacji między klientem a firmą. Bardzo istotne jest jednak umiejętne korzystanie z potencjału jaki dają nam media społecznościowe – a mianowicie precyzyjne dopasowanie działań i narzędzi dla konkretnej marki.


Siła oddziaływania mediów społecznościowych jest ogromna,dlatego social media dają ogromne możliwości – jedną z nich jest pozyskiwanie nowych i utrzymanie dotychczasowych klientów. Relacja, która tworzy się miedzy klientem a firmą jest oparta na zaufaniu, co prowadzi do łatwiejszego zdobywania wiedzy na temat konsumentów. Poznajemy ich potrzeby czy opinię na temat naszych produktów, więc tym samym możemy odpowiednio dostosować swoją ofertę potwierdzając ich oczekiwania.

O tym dlaczego warto stworzyć profil firmy na Facebooku w poniższym filmiku:


Kolejną z zalet jest kreowanie pożądanego wizerunku i rozpoznawalność firmy. Prowadzenie aktywnych i systematycznych działań w social mediach sprawia, że klienci z łatwością kojarzą i zapamiętują markę. Oczywiście wiele zależy od atrakcyjności i częstotliwości wpisów zamieszczanych na profilach firm. Dzięki korzystaniu z mediów społecznościowych z pewnością można także zwiększyć ruch na stronie internetowej naszej firmy, a tym samym – zwiększyć efekt sprzedażowy.

Obecność w social mediach to niezbędne narzędzie każdej firmy. Korzyści jest bardzo wiele. Jako jedną z wielu mogę wymienić możliwość dotarcia do szerokiej liczby klientów niskim kosztem. Śmiało mogę przyznać, że media społecznościowe to źródło efektywnej reklamy. Aby jednak media społecznościowe stały się kluczem do sukcesu o profile trzeba dbać. Należy także przemyśleć i dopracować strategię działania w sposób pozwalający na osiągnięcie maksymalnych efektów.

A Ty uważasz, że każda firma powinna być obecna w mediach społecznościowych? A może to kompletne marnowanie czasu i energii? Napisz o tym w komentarzu. 

1 komentarz:

  1. Zgadzam się z Tobą! Zwykle gdy wyszukuję jakąś firmę to staram się najpierw znaleźć ich stronę internetową. Jednak większa część z nich ma swoje profilu na fb. Podejrzewam, że wynika to z faktu, że profil na fb jest łatwiejszy w obsłudze i jest całkowicie darmowy.

    OdpowiedzUsuń

Ten wpis usycha z tęsknoty za Twoim komentarzem.