poniedziałek, 24 kwietnia 2017

YouTube szansą na sukces

Marzeniem niejednego młodego człowieka jest bycie gwiazdą telewizji. Kiedyś taka rola była tylko dla wybranych. Teraz każdy z nas może taką gwiazdą zostać, niekoniecznie w telewizji, ale w Internecie. Pomóc w tym może jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych YouTube. To tutaj może zacząć się nasza wielka kariera.

Źródło: https://www.youtube.com
Jak wiadomo platforma ta służy do udostępniania filmów, własnych nagrań na swoim kanale. W ten sposób możemy wykreować swój wizerunek i pokazać go całemu światu. To, jak to zrobimy i jak chcemy, by postrzegali nas widzowie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Żeby zainteresować ludzi należy stworzyć coś oryginalnego, często nawet kontrowersyjnego. Sami tworzymy kanał i publikujemy na nim materiały. Później trzeba się postarać wypromować i zacząć zarabiać na tym, co robimy.

YouTube daję nam właśnie taką szansę. Najpierw jednak trzeba podpisać z nimi umowę. Po jej zawarciu możemy zacząć myśleć o jakimkolwiek zarobku z reklam, które YouTube „wrzuci” do naszych filmów. Klucz tkwi w dotarciu do jak największego grona odbiorców. Im ich jest więcej, tym większa szansa na „klikalność” w reklamy, a co za tym idzie większe zyski.

Na pewno wymaga to sporo samozaparcia i charyzmy, jednak wszystko jest możliwe. Wystarczy przybliżyć wyżej przedstawiony przykład Remigiusza Wierzgonia, bardziej znanego jako reZigiusz. Młody chłopak, który zaczynał od publikacji filmów ze swoich postępów w grze Minecraft. Jego pomysł był strzałem „w dziesiątkę”. Bardzo szybko zyskał popularność, co popchnęło go do dalszego rozwoju. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych youtuberów w Polsce a jego kanał ma ponad 2,5 miliona subskrypcji. ReZi odniósł sukces, stał się marką. To oczywiście jeden z przykładów, których na YouTube można zaleźć bardzo wiele.

A Waszym zdaniem „kariera jutubera” jest warta próby? Napiszcie w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis usycha z tęsknoty za Twoim komentarzem.