środa, 5 kwietnia 2017

Blogi modowe - co to takiego?


Z całą pewnością osoby, które interesują się nowinkami pojawiającymi w sieci, zauważyły trwającą modę na prowadzenie blogów.  Mnożą się z zawrotną  prędkością i z różnorodną tematyką.
Mogą być blogi: o zakupach, urodzie, kosmetologii, wizażu, gotowaniu, prowadzeniu domu, ale najbardziej bestsellerowe są blogi modowe. Dziewczyny prowadzące owe strony potocznie nazywane są  szafiarkami.

Na czym polega istota prowadzenie modowego bloga? Warto rozpocząć rozważania od przybliżenia samej definicji bloga. 
Blog możemy definiować jako rodzaj strony internetowej, który zawiera uporządkowane chronologicznie wpisy, które są archiwizowane i kategoryzowane. Cechą charakterystyczną blogów jest możliwość komentowania publikowanych treści przez czytelników, tak więc interakcji pomiędzy autorem a odbiorcami. Blog to jedno z narzędzi social media.
Zgodnie z definicją, blogerkii regularnie (te najpopularniejsze kilka razy w tygodniu) zamieszczają wpisy. Zazwyczaj są to przygotowane przez nich stylizacje ubraniowe, opis wydarzeń w których brały udział- pokazach mody, bądź inne eventy. Niejednokrotnie ukazują zdjęcia  najnowszych nabytków ubraniowych, które kupują, bądź dostają od sponsorów. Blogi mogą być ogromną dawką inspiracji i ciekawym sposobem na znajdowanie pomysłów dotyczących kreowania swojego własnego stylu. Jednak najłatwiej jest zrozumieć ich fenomen biorąc po lupę konkretne blogi.  Oto kilka najpopularniejszych blogów modowych w Polsce:


Jest to blog prowadzony przez Kasię Tusk, córkę Donalda Tuska. Zapewne znanemu nazwisku Kasia zawdzięcza po części rozpoznawalność swojego bloga, jednak cechuje go również wyczucie smaku, ładne zdjęcia, przejrzystość, subtelność kolorów. Dodatkowo w prowadzeniu bloga pomagają Kasi dwie koleżanki, które nieco rozwinęły tematykę bloga o dodatkowe kategorie. Koleżanka Zosia pisze posty dotyczące gotowania, natomiast Gosia posty dotyczące zdrowego trybu życia i sportu. Warto zajrzeć na bloga makelifeaesier, chociażby po to aby podziwiać zdjęcia, które są naprawdę bardzo miłe dla oka, zwłaszcza te dotyczące gotowania (dopracowane w najmniejszych szczegółach). Stylizacje Kasi Tusk są raczej stonowane, klasyczne i eleganckie. Coś dla kobiet, które nie lubią zbytniej ekstrawagancji.

Blog ten prowadzi Jessica Mercedes Kirschner, młoda dziewczyna mieszkająca w Poznaniu. Jej stylizacje zupełnie różnią się od tych, które proponuje nam Kasia Tusk. Jej zestawy są bardziej kreatywne, Jessica eksperymentuje z kolorami, wzorami i fakturą. Na jej blogu znajdziemy zarówno ubrania z popularnych sieciówek, sklepów internetowych, jak i od znanych projektantów.

Najbarwniejszy i najbardziej kreatywny blog w porównaniu do wcześniejszych. Prowadzi go Tamara Gonzales Perea, studentka ze Szczecina. Rodzicom zawdzięcza oryginalną urodę i egzotyczne nazwisko. Tamara łączy pozornie nie pasujące do siebie ubrania, a całą stylizację często uzupełnia fantazyjnym nakryciem głowy lub opaską. Jej stylizacje są bardzo kolorowe, interesujące i dopracowane. Tego bloga polecam w szczególności dla osób lubiących się wyróżniać i ciekawych nietypowych zestawień.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis usycha z tęsknoty za Twoim komentarzem.