niedziela, 23 kwietnia 2017

Konkurowanie w dobrym stylu? Czyli Huawei #Perfect10 in Imperfect World

Czy widzieliście już najnowszą reklamę znanej marki telefonów - Huawei? Nie? To koniecznie to nadróbcie! Moim zdaniem, chiński koncern naprawdę się postarał, a efekt jest powalający.

Głównym założeniem spotu, jest pokazanie, że choć otaczającemu nas światu daleko do perfekcyjności, my sami możemy zrobić wiele, aby pozbyć się niedoskonałości i to w każdym aspekcie naszego życia. 

Skąd magiczna dziesiątka w tytule spotu? To wyjście marki na przeciw klientom oraz ich oczekiwaniom, a dziesiątka to liczba cech, które wpływają na funkcjonalność nowego modelu Huaweia. Sama reklama zaś, pokazuje pracowników, którzy wytężoną pracą i zmaganiami dążą do stworzenia idealnego modelu P10

Kto przyjrzy się jednak dokładnie całej kampanii, a w szczególności #Perfect10 in Imperfect World, zauważy, że występują w niej pewne nawiązania do innej, słynnej marki urządzeń mobilnych -SAMSUNG, a szczególnie ich smartfonów GALAXY.

Jak wiemy GALAXY - Galaktyka, to nieodłączny element stosowany w reklamach SAMSUNGA. Aczkolwiek tym razem, możemy go zauważyć również w spocie Huaweia. Wystarczy spojrzeć na fragment, w którym mała dziewczynka, słynna twarz polskiej piłki nożnej - Robert Lewandowski i przybysz z obcej planety, bawią się modelem P10. Następnie pojawia się hasło, które informuje nas, że nowy wynalazek Huaweia jest zupełnie nie z tej galaktyki, mało tego - jest o dwie galaktyki do przodu.

Nie od dziś wiemy, że delikatne nawiązania  lub porównania - dobrze wykorzystane - w świecie reklam potrafią zdziałać cuda. Czy szykuje nam się więc kolejny pojedynek w sektorze technologicznym?


źródło: YouTube.comDyskretna gra słów, czy zbyt mocne nadepnięcie na odcisk konkurencji, jak myślicie? Podzielcie się Waszą opinią w komentarzach :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis usycha z tęsknoty za Twoim komentarzem.