piątek, 11 sierpnia 2017

Facebook tworzy konkurencję dla YouTube, wprowadzając własny serwis wideo

Największy portal społecznościowy świata zamierza konkurować z najogromniejszymi wideo serwisami i tradycyjnymi kanałami telewizyjnymi.
Zdjęcie - newsroom.fb.com
Facebook uruchamia usługę Watch, będzie to nowa platforma dla transmisji programów telewizyjnych oraz oglądania materiałów wideo. Serwis staje się dostępny dla Ameryki (już ograniczona grupa obywateli może korzystać z tego), natomiast my będziemy mieli możliwość skorzystać z takiej usługi znacznie później. W taki sposób Facebook będzie współzawodniczyć z takimi gigantami w świecie mediów audiwizualnych, jak YouTube oraz NetFlix.
W najbliższych tygodniach nowa platforma będzie dostępna zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych, a także bezpośrednio poprzez aplikacji Facebook TV (w tym tych, które zostały zaprojektowane specjalnie dla Apple TV i Amazon Fire TV). Zakładka «Watch» pojawi się w aplikacjach mobilnych dla Fecebook`a na miejscu już zwykłego internautom pola "Videos".
Na początkowym etapie istnienia platformy "Watch", serwis Facebook planuje przetestować go, tworząc materiały z  ograniczoną grupą wydawców, twórców treści i producentów programów telewizynych. Facebook będzie również finansować stworzenie odrębnych programów „aby pomóc wzmocnić ekosystem, aby zrobić "feedback" i inspirować innych.”
Platforma "Watch" pozwoli użytkownikom łatwo szukać filmy spoza ich tablicy na Facebook`u, tworzenia różnego rodzaju playlist i do łatwego monitorowania programów stworzonych przez artystów, producentów i wydawców.
A z czasem, twórcy będą mogli zarabiać na tworzeniu treści za pomocą systemu Ad Breaks. Facebook testuje system Ad Breaks już kilka miesięcy i będzie stopniowo otwierać jego możliwości dla nowych twórców, którzy będą mogli produkować sponsorowane programy za pomocą własnych hashtagów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis usycha z tęsknoty za Twoim komentarzem.